Продаж боргу колекторам – що робити далі?

Продаж боргу колекторам – що робити далі?

Позичальник у якого виникла тривале прострочення по раніше узятих кредитах ризикує опинитися в списку неблагонадійних клієнтів з формуванням поганої кредитної історії або підопічним колекторських компаній. Актуальним стає питання, чи має право банк продати борг колекторам, відповідь досить прозаїчна – після деяких змін в законодавстві України щодо оподаткування, дана угода користується особливим попитом.

Продаж боргу колекторам – що робити далі?

Перед тим, як оформляти позику, іпотеку або споживчий кредит споживач повинен чітко розуміти структуру погашення боргу і знати про відповідальність в разі прострочення щомісячних платежів. Банківські структури часто користуються послугами колекторів. Тому, щоб не потрапити в «боргову яму» здобувачі позики повинні:

 • ретельно оцінити свої можливості;
 • уважно вивчити програму кредитування;
 • проаналізувати плюси і мінуси угоди;
 • вивчити структуру нарахування процентних ставок;
 • передбачити можливості рефінансування.

Якщо у позичальника недовгий термін прострочення, боятися негативних наслідків не варто. Фінансові структури зацікавлені вирішити проблему самостійно – повернення боргу полягає в дзвінках кредитного консультанта до позичальника у вигляді «нагадування» умов прописаних в контракті.

Визначити через який час банк продає борг досить складно – це залежить від політики фінансової установи і ряду попередніх ситуацій пов’язаних зі стягненням заборгованості з боку кредитора.

Перші заходи, які вживатиме банківська організація:

 • самостійне врегулювання ситуації;
 • неодноразові нагадування про заборгованість;
 • штрафні санкції, нарахування пені за прострочення.

Якщо такі дії ні до чого не приводять і банк розуміє, що такими методами гроші повернути не вийде, залишається одне – звернення в агентство колекторів. Рішучі дії часто проводяться після трьох місяців невиплати щомісячних платежів за вказаним в договорі графіку. Ігнорування попереджень/нагадувань з боку банківської установи веде до примусового стягнення боргу – це досить аргументований привід для звернення за допомогою до колекторів.

У яких випадках банк продає борг – дії колекторів

Найчастіше для банку продаж боргу колекторам – це найбільш рентабельне рішення по відношенню до недобросовісних позичальників. Варто знати, що не кожен український банк займається стягненням боргів з урахуванням юридичних аспектів. Якщо така діяльність і передбачена, спілкування консультанта з клієнтом може бути марним – колектори справляються із завданням набагато швидше.

Така ситуація показує, що фінансові структури по видачі кредитів населенню найчастіше вимушено користуються послугами агентства яке займається збором боргів. На українському ринку працюють різні колектори, які використовують різні методи для досягнення своєї мети – іноді боржник стикається з досить жорстким ставленням в плані психологічного пресингу.

Коли користувач кредитними продуктами банку отримує повідомлення про передачу його боргу колекторам, питання чи може банк продати борг стає найбільш актуальним, так як виникають сумніви щодо законності таких дій з боку фінансової установи. При оформленні кредитного договору позичальники не звертають увагу на один пункт – можливість стягнення заборгованості за допомогою третіх осіб. На вигляд просте згадування формальних загроз в документі завіреному нотаріально, для «неблагонадійних» позичальників стає реальною дійсністю.

Згідно із законодавчими нормативами кредитор має право продати борг колекторам, попередньо уклавши обопільну угоду з агентством. Угода не вимагає попереднього повідомлення клієнта, після багаторазових попереджень консультантами банку – позичальник просто отримує повідомлення постфактум. Колектори використовують різні види тиску на клієнтів – це психологічний вплив, який дає непогані результати по погашенню банківських кредитів.

Головна мета банку – це компенсація позики навіть не в повному обсязі, щоб закрити наявний кредитний ліміт боржника. Вирішити питання з допомогою колекторів набагато простіше і вигідно – повернення грошей через суд обходиться кредитору набагато дорожче.

Співпраця з агентствами колекторів – аспекти вигоди для банку:

 1. Передача проблемного боргу колекторам покращує статистику по реалізації кредитних продуктів населенню.
 2. Рейтингова таблиця з укладання договірних угод з позичальниками зростає в рази.
 3. Кредитна організація позбавляється від самостійного вирішення питання, яке займає чимало часу, враховуючи знижену результативність.
 4. Банку не потрібно передавати справу до суду, оплачувати послуги юристів, стежити за порядком виконання судових рішень.
 5. Можливість повернути борг клієнта, нехай навіть з ризиком неповного погашення – це важливий фактор для банківських структур.

Українські банки стикаючись зі злісними порушеннями по виплаті заборгованості рахують що краще користуватися послугами колекторів – це досить дешевий і швидкий спосіб по поверненню позики в порівнянні з судовим розглядом.

Стягнення заборгованості – правові аспекти врегулювання

Передача на право стягнення боргу третій особі в Національному Комітеті фінансових послуг вважається спірним питанням  неправомірність продажу боргу по відношенню до фізичних осіб підтримує і Вищий адміністративний суд України. Однак дані формулювання правових відносин між кредитором і позичальником – це лише рекомендації, саме тому угода перепродажу проблемних боргів вважається законною.

Комплексний супровід процесу стягнення заборгованості колекторами – це застосування індивідуальних шляхів обробки кожної окремої справи з паралельною розробкою алгоритмів впливу на процеси стягнення. Правові норми повинні відповідати нормативам підтримки інтересів кредитора. Врегулювання заборгованості повинно проходити без негативних наслідків для позичальника, який намагається виконати грошові зобов’язання по погашенню взятого раніше кредиту.

Перелік законних дій колектора:

 • складання письмових вимог і претензій;
 • встановлення зв’язку з боржником і близькими йому людьми;
 • створення тематичних нагадувань в SMS-повідомленнях;
 • інформування в автоматичному телефонному режимі;
 • проведення переговорів і особисті зустрічі з боржником;
 • актуалізація інформації та контактних даних позичальника;
 • погашення заборгованості, з огляду на ситуацію пов’язану з виникненням прострочення.

Розуміння потреб банківських структур і факторів, що впливають на платоспроможність позичальників – це механізм винаходу нових шляхів врегулювання заборгованості, які підійдуть для обох сторін угоди. Варто знати, що більше 85% справ по стягненню заборгованості проводиться без залучення судового розгляду, якщо колектори вибирають правильний підхід у вирішенні завдання щодо стягнення заборгованості.

Боржнику дуже пощастить, якщо його справа потрапить до кваліфікованого і досвідченого колектора, який працює в рамках законодавчих нормативів, переконуючи боржника погасити заборгованість незаперечними доводами правових аспектів. Хороший фахівець завжди входить в положення клієнта, реально оцінює фінансові можливості і пропонує оптимальне рішення ситуації що склалася. Але, існує й інша «сторона медалі» щодо стягнення боргу, яка веде до великих неприємностей, що тягнуть за собою складні наслідки, такі як:

 • безперервні дзвінки вдень і вночі;
 • залякування боржника і його родичів;
 • погрози фізичною розправою та платою в подвійному тарифі.

Дошкуляти колектори будуть в будь-який час, причому не тільки клієнту, але і друзям, телефони яких не вказувалися як контактні на момент подачі заявки. Співробітники таких компаній ні перед чим не зупиняються – активно шукають знайомих боржника в соціальних мережах і дзвонять їм з метою передачі інформації, або дізнатися актуальний мобільний клієнта, дзвінки практично цілодобово. Такі методи протизаконні і ставлять боржника в незручну ситуацію. Результат – втрата довіри, натягнуті відносини з близькими родичами, друзями, колегами по роботі.

Боржнику потрібно готуватися до різних маніпуляцій і загроз, дзвінків по 30 – 50 разів на день, СМС-повідомлень, листів на роботу безпосередньо начальнику. У таких випадках не потрібно вестися на провокації, варто аргументувати прострочення і ні в якому разі не відмовлятися від оплати заборгованості – про борг колектори так просто не забудуть. Рекомендується домовитися про розстрочку і отримати офіційний документ.

Основні вимоги до оформлення документального підтвердження:

 • юридична адреса та назва компанії;
 • причини на якій підставі банк продав борг;
 • копії договору на право заміни кредитора;
 • точна сума заборгованості та графік погашення;
 • нові реквізити із зазначенням певної дати по закриттю боргу.

При цьому, необхідно вести особисте листування, а не домовлятися по телефону, так як закриття боргу «на словах» може тривати вічно, боржник може потрапити на схему шахрайства – оплачувати тільки штрафи і нарахування процентних ставок.

Важливо знати, навіть якщо боржник і домовився з колекторами, дзвінки не припиняться доти, поки повністю не закрити кредитний ліміт. В іншому випадку погрози по телефону можуть перерости в більш складні заходи – арешт майна за допомогою виконавців, звернення до суду де передбачені чималі внески за затримку виплати позики.

Банк продав борг колекторам – як усунути проблему

Погасити кредитний борг можна за допомогою рефінансування, але не кожна банківська установа України готова піти назустріч клієнтові із зіпсованою кредитною історією. Вихід все ж існує – оформити новий кредит в компанії «ТРАСТ ХАУС». Вигідні умови кредитування, низькі процентні ставки, можливість отримати велику суму під заставу нерухомості, земельної ділянки під забудову задовольнять здобувачів позики цілком і повністю.

Кредит під заставу нерухомості – формування договірних умов

Сума кредиту 80-90% від вартості об’єкта
Одноразова комісія 2% від загальної суми виплати
Мінімальний термін кредитування 2 місяці
Максимальний термін кредитування 10 – 20 років
Оплата з боку клієнта за послуги нотаріуса
Оцінка нерухомості незалежними експертами
Приховані платежі відсутні
Оформлення договору протягом 15 хвилин
Термін погашення боргу вибір за клієнтом
Рефінансування за запитом позичальника
Видача позики після підписання договору
Погашення позики фіксованими платежами
Дострокове погашення без нарахування штрафних внесків

 

За час своєї діяльності компанія «ТРАСТ ХАУС» підвищила результативність стандартних шаблонів застосовуваних на ринку кредитних продуктів, що дозволяє громадянам вирішити різні цільові завдання і фінансові проблеми без дискомфорту. Для підтвердження нової позики не потрібно збирати величезний пакет документів, надавати довідку про доходи, мати бездоганну кредитну історію – головне надати заставний об’єкт, чим вище ліквідність, тим більша сума позики. Таким чином можна повністю закрити заборгованість в банку, без будь-яких бюрократичних формальностей і затримок.

Ми використовуємо файли cookies.